mod_googlecrumbs

Капітальний ремонт працюючого рентгенівського обладнання з переведенням його на цифрову технологію візуалізації зображень, як реальний шлях до оновлення матеріально-технічної бази рентгенодіагностики

 

У 2014 році Європейське товариство радіології рекомендувало оновлювати матеріально-технічну базу радіології кожні 8-14 років в залежності від інтенсивності використання.

На жаль, в медичних закладах України рентгенівського обладнання, яке молодше за 14 років залишилось вже менше 20% і кількість його з кожним роком зменшується, оскільки замість необхідних 10% щорічно в країні оновлюється лише 1% наявних рентген-апаратів. Якщо не змінити ситуацію, вже через кілька років в Україні буде лише 1% рентгенівського обладнання, яке не виробило свій ресурс.

Безумовно, що тільки комплексні дії в багатьох напрямах можуть покращити ситуацію з рентгенівським обладнанням в країні, проте раціональні витрати наявних ресурсів на оновлення матеріально-технічної бази рентгенодіагностики відіграють якщо не головну роль в вирішенні цього питання. Одним з найбільш раціональних шляхів оновлення рентгенівського обладнання є капітальний ремонт рентгенівських апаратів, що працюють, з переведенням їх на цифрову технологію. Аналіз тендерів по закупівлі нових рентгенівських апаратів за останні два роки показує, що капітальний ремонт реально виявляється втричі дешевшим за середню закупівельну ціну аналогічного нового апарату.

Ще однією перевагою ремонту наявного обладнання є те, що його можна виконувати поетапно. Наприклад, спочатку дообладнати рентгенівський апарат цифровим приймачем і вже після цього почати заощаджувати на рентгенівській плівці та реактивах. На другому етапі замінити низькочастотний рентгенівський генератор на сучасний високочастотний, поміняти рентгенівську трубку та високовольтні кабелі, а вже на третьому етапі зайнятися штативними пристроями. При цьому, в залежності від задач, які необхідно вирішувати в медичному закладі, а також наявних фінансових ресурсів можлива, наприклад, трансформація стандартного аналогового рентгенодіагностичного комплексу на 2 робочі місця у цифрову базову рентгенографічну систему або у сучасний цифровий рентгенодіагностичний комплекс з режимами рентгенографії, короткої рентгеноскопії та рентгенівського томосинтезу.

Відремонтований рентгенодіагностичний комплекс на 2 робочі місця, який обладнано цифровим приймачем на трансформерній стійці для виконання всього спектру рентгенографічних досліджень.

Партнеры

  logo-aruua Logo uarcmrt logo3listem logologo soyeeLogo-swissPixamed logo